Spotkanie ogólnopolskie w Ełku

W sobotę 13 stycznia 2024 r. na Pl. Jana Pawła II w Ełku odbyło się kolejne ogólnopolskie spotkanie formacyjne mężczyzn. Było to spotkanie otwarte pod hasłem „Załóż pełną zbroję Bożą” i wzięło w nim udział około 4000 mężczyzn, którzy przyjechali nie tylko z Polski, ale także z różnych zakątków świata, tj. takich Państw jak Niemcy, Chorwacja, Szwecja, Anglia, Austria, Francja i Belgia. Jak zaznaczył biskup ełcki Jerzy Mazur wierni potrzebują dwóch rzeczy: głębi Słowa Bożego, sakramentów, prawdy, wiary, nadziei, pokoju jak i wspólnoty kościoła. Dzięki tej ostatniej można zajść dalej niż idąc samemu a to dalej to jest Królestwo Boże. Jedną z takich wspólnot jest właśnie nasza wspólnota Wojowników Maryi, do której serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn chcących formować się męskiej duchowości Maryjnej.

Spotkanie rozpoczęliśmy w miejscu gdzie Papież Jan Paweł drugi 8 czerwca 1999 r. sprawował Mszę Świętą. Wszyscy z niego wyruszyliśmy w Procesji Różańcowej do salezjańskiej parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego, podczas której modliliśmy się za cały Ełk, wszystkich stanowiących żywą cząstkę kościoła w diecezji ełckiej i za Ojczyznę.

Po procesji, wzięliśmy udział w konferencji księdza Dominika Chmielewskiego, we Mszy Świętej, której przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur a po Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.