Spotkanie Ogólnopolskie w Licheniu

W sobotę 14 maja 2022 roku miało miejsce Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi razem z dziećmi. Odbyło się ono w Licheniu Starym w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przy ulicy Klasztornej 4 i poprowadził je ksiądz Dominik Chmielewski.

Temat spotkania nosił nazwę: Jeśli się nie staniecie jako dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego” (Mt 18,3).

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odmówienia różańca, po którym wzięliśmy udział we Mszy Świętej. Wygłoszone przez księdza Dominika kazanie było wprowadzeniem do jego konferencji, która ze względu na swój przebieg oraz sposób poruszenia tematu okazała się ważna i bardzo głęboko poruszająca dla uczestniczących w niej osób.

Temat odnosił się do ważnej sfery dotyczącej relacji ojców i ich dzieci. Skłaniał nie tylko do refleksji. Był czymś więcej. Otóż za sprawą odczuwalnej odwagi w dotykaniu ważnych spraw połączonej z wyczuciem ludzkiej wrażliwości ks. Dominika pozwalał się im  zaangażować  w spotkanie w sposób aktywny i żywy. Można podejrzewać nawet, że jego słowa pracowały w sercach wielu obecnych nie tylko w trakcie spotkania lecz także i po jego zakończeniu. 

Bezcennym jego uwieńczeniem była Adoracja Pana Jezusa, którą można było przeżyć bardzo osobiście i wyjątkowo. To głównie za sprawą owoców z niej wypływających można było wyjść z całego wydarzenia czując w sobie pracującą Bożą łaskę.

Był to taki rodzaj spotkania, jakie trzeba przeżyć samemu, żeby doświadczyć i poczuć, że spotkanie to, to był prawdziwy skarb. Dlaczego? Na pewno za sprawą dobra jakie z niego wypłynęło dla człowieka i jego rodziny.

Nasze wspólne zdjęcie

Zostało ono wykonane przez naszego lidera