O II Mistrzostwach Wojowników Maryi

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 7:30  Mszą świętą pod przewodnictwem księdza bpa Ireneusza Pękalskiego. Miejscem turnieju było boisko przy Zespole Szkół Salezjańskich im. Jana Bosko w Łodzi, którego organizatorami byli Wojownicy Maryi z Łodzi – zwycięzcy mistrzostw w ubiegłym roku.

O naszej drużynie

Nasza wrocławska wspólnota do całego wydarzenia przygotowywała się od czterech do pięciu miesięcy. Miejscem naszych treningów było  należące do szkoły 93, boisko położone w pobliżu miejsca naszych spotkań – Kościoła i Klasztoru Karmelitów Bosych pw. Opieki św. Józefa i Matki Bożej Miłosierdzia.

W rozgrywkach znaleźliśmy się w grupie B razem z Wojownikami Maryi z Łodzi, Krakowa i Rumii.

Skład naszej drużyny był następujący: Marek Mróz, Darek Nowikow, Łukasz Pisarski, Andrzej Marek, Krzysiek Rudnicki, Piotr Miszczuk, Łukasz Fiłyk, Piotr Grobelny, Błażej Kwaśniewski, Mateusz Kusiak, Marcin Gauden, Henryk Karwecki.

Szczegóły spotkania

Z całej Wspólnoty Wojowników Maryi do turnieju zgłosiły się wyłącznie drużyny z Polski. Wzięło w nim udział 16 drużyn ze wspólnot w następujących miastach:

Warszawa, Łódź, Krosno, Bydgoszcz, Harmęże/Oświęcim, Wrocław, Tomaszów Mazowiecki, Rzeszów, Zambrów, Kraków, Przemyśl, Nowy Sącz, Rumia, Kielce, Włodawa, Poznań

Drużyny te zakwalifikowały się do Mistrzostw drogą eliminacji w oparciu o rozegrane wcześniej w diecezjach mecze.  W trakcie turnieju drużyna składała się z bramkarza oraz pięciu zawodników w polu. Powstały cztery grupy po cztery zespoły, z których dwa najlepsze weszły do ćwierćfinałów.

Wynik mistrzostw był następujący

1 miejsce – Harmęże/Oświęcim, 2 miejsce – Kraków, 3 miejsce – Łódź, 4 miejsce – Bydgoszcz

Gratulujemy zwycięzcom 🙂